Чи підвищує кава рівень хлолестерину?


ДОСЛІДНИКИ із Сільськогосподарського університету міста Ваґенінґен (Нідерланди) говорять, що нефільтрована кава підвищує рівень холестерину в організмі.

Вирішальне слово — «нефільтрована». Чому? В інформаційному бюлетені «Повідомлення про дослідницьку роботу», який видає Нідерландська організація наукових досліджень, зазначається, що кавові зерна містять речовину, котра підвищує рівень холестерину. Вона називається кафестол. Якщо гарячу воду лити безпосередньо на кавовий порошок, виділяється кафестол.

Те саме відбувається і тоді, коли тонко змелену каву доводять до кипіння декілька разів (так готують каву по-турецьки) або коли замість паперового фільтра використовують металевий, такий, як у французьких машинках для кави. Без паперового фільтра кафестол залишається у завареному напої.

Одна чашка нефільтрованої кави, яка може містити до чотирьох міліграмів кафестолу, підвищує рівень холестерину приблизно на 1 відсоток. Експрессо також містить кафестол, оскільки готується без паперового фільтра. Однак воно менше підвищуватиме рівень холестерину, якщо його пити маленькими чашечками. Менше експрессо — менше кафестолу, можливо лише один чи два міліграми на чашку.

Проте у «Повідомленні про дослідницьку роботу» попереджується, що, коли ви протягом дня вип’єте п’ять маленьких чашечок експрессо, рівень холестерину в організмі може піднятись на 2 відсотки.

Отже, провідна думка така: кава, приготована з використанням паперового фільтра, кафестолу не містить.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2020 All rights reserved by Music Relations INC.

Proudly created by BFG iTech

  • YouTube - Black Circle
  • SoundCloud - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle