Як вийти із зони комфорту?


Зона комфорту являє собою деякий шар реальності, в якому людина відчуває себе в безпеці та не схильна до стресових ситуацій. Це відбувається через те, що знайома обстановка не вимагає нестандартних сценаріїв поведінки особистості.

Психологічний комфорт відбувається через те, що людину оточують звичні речі, люди події та ситуації. Передбачуваність такої реальності непомітно присипляє свідомість і перетворює багато вчинків людини в автоматичні неусвідомлені дії.

Не слід плутати поняття «зона комфорту» і «комфортна обстановка». Для зрозумілості наведемо приклад: ви сидите на м'якому шкіряному дивані, поруч потріскує камін, а ви п'єте смачний глінтвейн. Ваш фізичний стан відчуває зручність та добробут в навколишній комфортній обстановці.

Якщо ж ми говоримо про зону комфорту, то йдеться більше про психологічну складову вашої свідомості. Перебувати в цьому шарі для вас природно й зрозуміло, через що виникає помилкове відчуття захищеності та затишку. Однак це почуття може стати серйозною пасткою.

Задовольняючись звичними рутинними діями та думками, ви можете опинитися в надзвичайно застійному становищі, з якого вибратися складніше, ніж може здатися на перший погляд.

Як вийти із зони комфорту?

Найчастіше у людей виникає відчуття, що максимальна ізоляція від світу є відмінним рішенням для підтримки затишку власного існування. Але це далеко не так. Правда полягає в тому, що, чим інтенсивніше ви розширюєте свою зону комфорту, тим більше можливостей ви отримуєте для управління своєю реальністю.

Якщо ви прийшли до висновку, що перебуваєте на етапі застою, то можете скористатися наступними порадами, які допоможуть збільшити кордон вашої свідомості.

Почніть з того, що зміните свій усталений розпорядок дня. Якщо ви раніше не охоче вставали вранці, спробуйте прокидатися раніше, приділяти півгодини для фізичних вправ, практикуйте ранкову пробіжку або прогулянку в парку.

Якщо ви втомилися проводити своє дозвілля, сидячи за комп'ютером або просиджуючи години у кафе з одними і тими ж людьми, спробуйте змінити обстановку, підіть в нові цікаві місця, де ви ще ніколи не були. Нові враження та незвичайні емоції розімнуть вашу застояну свідомість і подарують заряд позитивного настрою на кілька днів.

Ви можете поекспериментувати із зовнішнім виглядом та зі стилем вашого одягу. Спробуйте одягнути на себе те, що раніше не наважувалися навіть приміряти.

Познайомтеся з новими людьми, почніть цікавитися невідомою для вас інформацією, освоюйте незвичайні для вас навички.

Зрештою, здійсніть переїзд з будь-якого іншого передмістя, де ви мешкаєте, у великий мегаполіс з його морем можливостей і нових знайомств.


12 views0 comments