Як правильно мити руки?


Хороші новини для тих, хто хоче щоб його руки завжди були чистими: згідно з новим дослідженням, опублікованим в Journal of Food Protection, для видалення бактерій миття їх холодною чи теплою водою буде однаково ефективним, як і гарячою.

В експериментах з миттям рук взяв участь 21 доброволець. Дослідники з Університету Рутгерса не виявили істотної різниці в митті рук водою 15, 26 або 38 градусів. Вони також виявили, що для видалення мікробів достатньо лише 10 секунд.


Кожній людині, що приймала участь у досліджені, наносили на руки штам бактерій E. coli, а потім їх просили помити їх різними способами: з використанням холодної, теплої або гарячої води; використовуючи від половини мілілітра до 2 мілілітрів мила; і миття протягом різної довжини, від 5 до 40 секунд. Вони повторили ці тести кілька разів протягом шести місяців.


Коли дослідники проаналізували кількість бактерій, що залишилися на руках після миття, вони виявили, що вода при всіх трьох температурах працювала однаково ефективно. Також використовувалася різна кількість мила. Хоча, на їхню думку, потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, який тип мила найкращий.


Висновки є важливими, говорять автори, оскільки керівництвом харчових продуктів і медикаментів для ресторанів та закладів харчування рекомендується, щоб сантехнічні системи подавали воду на 38 градусів для миття рук. Ці рекомендації планується переглянути в 2018 році, і дослідники сподіваються, що будуть внесені коригування.

“Література про миття рук включає в себе величезну кількість дезінформації, і дані з багатьох питань відсутні”, – писали вони в новому дослідженні. “Багато рекомендацій з миття рук проводиться без наукової підтримки, і узгодженість між цими рекомендаціями обмежена, про що свідчать значні невідповідності між знаками ручного прання”.


Використання холодної або прохолодної води для миття рук та обмеження кількості води, що витрачається, може мати значну економію енергії та витрат, вважає співавтор Дональд Шаффнер, видатний професор та фахівець у галузі харчових технологій в Ратгерсі. Плюс, додає він, часте миття рук у гарячій воді може спричинити подразнення та пошкодження шкіри.

Дослідники виявили, що дуже коротке миття рук лише 5 секунд не ефективно чистило руки. Але миття протягом 10 секунд було однаково ефективним з тим, щоб це робити довше.


Однак ці 10 секунд стосуються лише часу, що витрачається на тертя намилених рук і потирання поверхні, примітки Шаффнера. “Час, який ви витрачаєте, на те щоб мило опинилося в руці, і до того що ви почне милити руки не враховуються”.

Він також зазначає, що це мінімальний час, який автори рекомендують для миття рук, і що деякі обставини можуть вимагати більшого часу. “Якщо ви тільки що міняли підгузник, або ви були в саду, або ви різали курку, не думайте, що достатньо лише 10 секунд, якщо ви все ще бачите або відчуваєте щось на ваших руках “, – каже він.

У дослідженні також було встановлено, що люди, які регулярно користувалися лосьйоном для рук, мали менше бактерій після миття, ніж ті, хто цього не робив. Можливо це через те, що зволоження може допомогти відновити суху та пошкоджену шкіру, яку важче відмити.


Що стосується температури, то, за словами Шаффнера, найголовніше – особисті уподобання. “Якщо тобі не комфортно, бо вода занадто гаряча, або вода занадто холодна, то ти не будеш добре виконувати свою роботу”, – говорить він.

25 views0 comments