Якості, які роблять Вас доброю людиною: факти від URC radio


1. Порядність

Із порядною людиною можна побудувати міцні та довірливі стосунки. Коли людина виконує свої обіцянки, це дає нам впевненість у тому, що вона надійна і на неї можна покластися.

Багато хто з нас зустрічав людей, які люблять багато говорити, але рідко підкріплюють свої слова реальними вчинками. Їхній егоїзм змушує їх розповідати те, що буде приємно чути іншим, щоб вони могли бути представлені в гарному світлі. При цьому вони рідко переходять від високих слів до дій. Хоча такі люди можуть і не вважати себе нечесними, але вони втілюють саме цю якість. Найголовніше — вони нечесні самі із собою.

Порядна людина, навпаки, намагається, щоб її слова не розходилися зі справами, а також вона здатна вибачитися, якщо вчинила неправильно. Це створює справжній образ цілісної, вірної своїм принципам особистості.

2. Допитливість

Світ, у якому ми живемо, наповнений безліччю дивовижних речей і явищ. Цікавість до навколишнього дає нам новий досвід та імпульс до розвитку.

Ось простий приклад: у метро нас оточують сотні людей. Кожен з них — це унікальна історія і досвід, які можуть дати нам нове розуміння життя і мудрість. Але що ми найчастіше робимо? Мовчки сидимо, втупившись у смартфон, книгу або газету.

У більшості випадків вгамувати цікавість нам не дає страх осуду: ми боїмося, що оточуючі нас засудять, якщо ми зробимо щось незвичайне.

Щоб перемогти страх, потрібно бути готовим робити те, що не завжди зручно. На наступній зупинці заговоріть з вашим попутником. Не обов'язково вибирати для розмови щось вражаюче цікаве. Прокоментуйте яка на вулиці погода, поскаржтеся на справи тощо. Чого тут боятися? Імовірно, ви ніколи більше не зустрінете цю людину.

Правда в тому, що цим ви нікому не заподієте шкоди. Зате несподівані особисті зв'язки, які ви створюєте, відкриють перед вами магію справжнього життя, а також дозволять подолати страх і почуття самотності.

3. Вдячність

Причиною «епідемії депресії», яка охопила весь світ, є насамперед відсутність визнання цінності кожної миті життя і відсутність вдячності за життя. Тому тим, хто хоче жити щасливо і стати кращим, слід розвивати вдячність.

Почавши сприймати одяг, їжу і дах над головою як належне, ви формуєте почуття впевненості в тому, що вам всі щось винні, і в той же час забуваєте про те, що насправді важливо у житті.

4. Співчуття

Далай Лама XIV, який написав книгу «Essence of the Heart Sutra», говорить, що співчуття нерозривно пов'язане з мудрістю. Не може одне існувати без іншого.

Чи було з вами таке, що ви зробили комусь добро, а та людина не подякувала, і ви почувалися роздратованим? Істинне співчуття не пов'язане з очікуванням винагороди або навіть простого «дякую».

Ми можемо розвивати співчуття, усвідомлюючи корінь наших страждань і примножуючи мудрість і безкорисливість. Прийнявши свої страждання і зрозумівши їхню причину, ми можемо розвинути співчуття до інших, бо вже знаємо, що їм доводиться пережити.

5. Чесність

Близькі міцні стосунки засновані на чесності. Брехня або приховування правди зрештою зруйнують довіру, і її буде важко або неможливо відновити.

Чесність потрібно застосовувати у всіх сферах життя, починаючи з чесності із самим собою. Спочатку бути в усьому і з усіма чесним буде непросто. Ви можете боятися осуду та багатьох інших речей. Однак зрештою виявите, що простота і чесність роблять життя набагато простішим і легшим. Адже побоювання того, що ваш обман розкриють, породжує постійну напругу, а спроби пов'язати неправду з правдою виснажують моральні та фізичні сили.

#якості

24 views0 comments