• Ростислав Пелех

Коли краще вечеряти: як найраніше чи перед сном?


Зазвичай люди приділяють більше уваги тому, що вони їдять, ніж тому, коли. Дієтологи кажуть, що час прийому їжі не менш важливий, особливо якщо ваша мета — скинути вагу.

Нещодавні дослідження показують, що коли калорії вживаються пізно ввечері, організм має тенденцію запасати їх у вигляді жиру, а не спалювати як енергію, повідомляє MNN.

Джой Дубост, прес-секретар Академії харчування та дієтології, каже: «Протягом багатьох років ми вважали, що калорія — це просто калорія, незалежно від того, коли вона вживається. Ґрунтуючись на нових даних, ми можемо сказати, що час прийому їжі дуже важливий».

Деякі дослідження, проведені на тваринах, показали, що їжа обробляється організмом по-різному залежно від того, у який час доби вона приймається. Це пов'язано із фізичною активністю, рівнем гормонів, змінами температури тіла, біохімічними реакціями та процесом травлення.

Не існує «найкращого» часу, щоб повечеряти. Усе залежить від того, коли ви встаєте й лягаєте спати, а також того, коли ви приймаєте їжу протягом дня.

Найважливіший прийом їжі — це сніданок. Якщо ви сьогодні не снідали, почуття голоду прийде швидше. Рання вечеря з недостатньою кількістю білка або клітковини підвищує ймовірність більш пізнього перекусу печивом, тортом або іншою калорійною та нездоровою їжею.

Що стосується вечері, то її час залежить від режиму. Наприклад, якщо у вас маленькі діти, то ви напевно повечеряєте раніше. А якщо працюєте допізна, то не зможете обійтися без пізньої вечері. При цьому особливо важливо вибирати правильні продукти. Вживання важкої їжі на ніч може призвести до печії та порушень сну.

Як вечеряти, щоб схуднути

Під час недавнього дослідження було виявлено, що час прийому їжі впливає на метаболізм. Дослідники вивчили групу людей із невеликою зайвою вагою і виявили, що ті, у кого останній прийом їжі був у середині дня, не відчували голод ввечері, і спалювання жиру у вечірній час у них проходило швидше.

«Ми виявили, що приймаючи їжу в період від 8 до 14 години люди спалювали більше жиру протягом доби, порівняно з тими, хто їв між 8 ранку і 8 вечора. Починаючи з 15 години, рівень цукру у крові стає значно нижчим, ніж вранці», — говорить Кортні Петерсон, доктор філософії, яка очолила дослідження у Центрі біомедичних досліджень Пеннінгтон (США).

Іншими словами, вживання їжі в більш короткому «денному вікні» (протягом 8 годин) і у більш ранній час позитивно впливає на обмін речовин:

«Прийом їжі в короткий проміжок часу прискорює спалювання жиру. У цілому, ґрунтуючись на даних, краще снідати/обідати в першій половині дня, і це повинен бути найбільший прийом їжі за добу».

Інше дослідження показало, що люди, які з'їли сніданок на 90 хвилин пізніше звичайного та пообідали на 90 хвилин раніше, ніж звичайно, втратили у середньому вдвічі більше жиру, ніж ті, які були в контрольній групі та їли як зазвичай.

«Це дослідження дало нам безцінне уявлення про те, як невеликі зміни у розкладі прийому їжі можуть принести користь організму. Скорочення жирових відкладень зменшує шанси на розвиток ожиріння та пов'язаних із ним захворювань», — говорить співавтор дослідження Джонатан Джонстон із Університету Суррея (Англія).

#вечеря

4 views0 comments

© 2020 All rights reserved by Music Relations INC.

Proudly created by BFG iTech

  • YouTube - Black Circle
  • SoundCloud - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle