Чому шахи вважаються спортом?


Першочерговим призначенням спорту є прояв власного «Я», досягнення вершин і результатів. Передбачено тут фізичний, інтелектуальний розвиток, тренування, самовладання і, звичайно ж, емоційна стійкість.

Ці характеристики можна віднести і до шахів. Хоча серед жителів України побутує думка, що шахи ніяк не можна назвати спортом.

Шахи були визнані одним з видів спорту більш, ніж в 100 державах, а міжнародним олімпійським комітетом шахи були визнані офіційним видом спорту в 1999 році. Але й тоді шахи не були включені до програми олімпійських ігор. Даний вид спорту не єдиний, який не потрапив на олімпіаду. Для таких занять проводяться інтелектуальні ігри. Більшість людей вважають, що спорт обов'язково повинен ґрунтуватися на фізичному розвитку та вдосконаленні. Є думка, що професійні спортсмени є не дуже кмітливими. На практиці можна стверджувати зворотне - максимальних результатів можуть сягати інтелектуально розвинені особистості. Не кожен вид спорту розрахований на фізичну силу і спритність. Шахи здатні розвивати творче мислення, інтелект, покращувати пам'ять. Тут важливим є правильне прийняття рішення, а також відповідальність за нього. У даному спорті основне місце займає тактичне мислення, яке впливатиме на результат поєдинку. Крім цього шахіст також повинен володіти хорошою фізичною підготовкою, як це не дивно прозвучить. Фізично нерозвинена і слабка людина не зможе проводити тренування, сидячи за дошкою, протягом багатьох годин. Ну і останнє - це працездатність, самоорганізація і прагнення. Адже готуватися до змагань доводиться індивідуально. Отже, психологічний настрій грає важливу роль у подальшій перемозі, особливо, якщо майстерність суперників рівна.


11 views0 comments