10 кращих і 10 гірших слів для резюмеНіколи не кажи « ніколи», краще натякни на свої « досягнення». Така порада фахівців, що стосується подачі заяв про прийом на роботу. Фахівці з бюро з працевлаштування та психологи з університету англійського графства Хертфордшир склали список з 10 слів, які справляють на потенційного роботодавця максимально хороше враження.

Є ще й список з 10 найменш застосовних до резюме слів, в числі яких такі як « ненавидіти » і «нічого». Крім того, експерти радять не вимовляти слова «помилки», замінюючи їх евфемізмами на кшталт « цінні уроки».


СЛОВА ДЛЯ РЕЗЮМЕ

10 кращих: активність, індивідуальний, свідоцтво, досягнення, навички, досвід, планування, розвиток, участь, ефект

10 найгірших : завжди, ненавидіти, ніколи, нічого, помилка, паніка, погано, проблема, провал, жахливо…


Якщо вас турбує те, що у вашій анкеті перераховано занадто багато «цінних уроків», то прислухайтеся до поради академіків з Хертфордшира, які кажуть: не варто вживати таких слів як « паніка », «проблема » і « жахливий». Жодне з них не в змозі позитивно вплинути на роботодавця, жодне не може підкреслити ваших цінних якостей.

Якщо ж ви хочете вичавити з анкети якнайбільше позитиву, то майте на увазі : у списку з приємних слів, які надають найбільш благотворний ефект на читача резюме, присутні, наприклад, «досвід», « участь», «планування » і «розвиток».

Радники вказують, що відділи кадрів зіштовхуються з величезною кількістю більш-менш схожих заяв, а тому особливу увагу звертають на мову, якою вони написані, на ту обставину, чи залишає ця мова позитивне або негативне враження.


Наприклад, занадто експресивні слова – такі як «ніколи» або «завжди » – можуть зіграти проти вас : читаючи вашу анкету людина подумає, що ви любите перебільшувати, а це не дуже гарна якість для цінного працівника.


«Кожен співробітник відділу кадрів вимушений оцінювати сотні, якщо не тисячі персональних заяв, що подаються з надією здобувачами, і приймають рішення на основі того, що, власне, вони виносять з цих листочків паперу, – пояснює Карен Пайн, психолог з Хертфордширського університету. – Таким чином, вірний підбір слів має величезну важливість, якщо ви хочете, щоб ваше резюме позитивно виділялося з сотень інших ».

10 views0 comments