Часто подорожуєте? Візміть до уваги правила нормального сну!


Під час відпустки організму потрібно відпочивати від стресу, пов'язаного із роботою або навчанням. Час, проведений на пляжі, у поході або подорожі незнайомою країною призначений для розслаблення та відновлення сил. Чому ж так складно добре виспатися під час подорожі?

5 способів допоможуть подолати акліматизацію та безсонні ночі:

1. Періоди дрімоти та сну

Якщо ви вже бували в інших країнах, напевно стикалися зі складністю «перемикання» організму на новий час. Експерти кажуть, що короткий сон є допустимим, але потрібно намагатися не спати вдень, пристосовуючи організм до нового часового поясу.

Девід Хамер (David Hamer), директор клініки Boston Medical Center Travel Clinic, каже, що завжди дотримується цієї стратегії, а також налаштовує свій графік прийому їжі та фізичних вправ на новий часовий пояс. А деякі співробітники комерційних авіакомпаній кажуть, що дозволяють собі трохи поспати, якщо прибувають на нове місце до полудня, але виключають сон у більш пізній час.

2. Пристосування для спокійного сну

Маска для сну, беруші, ковдри й навушники із розслаблюючою музикою — багатьом ці речі допомагають заснути. Однак якщо такі методи для вас не звичні, вони тільки викличуть роздратування.

Національний фонд сну рекомендує використовувати легку ковдру під час поїздок і пропонує «випробувати» її вдома, щоб звикнути до неї перед дорогою.

3. Їжте так, ніби ви вже на новому місці

Інша стратегія — налаштувати біоритми тіла за допомогою регулювання харчування. Перед від'їздом вибирайте для перекусу «легку» їжу. Перший після приїзду день почніть зі сніданку, насиченого білком, і приймайте їжу у спільний із місцевими мешканцями час. Розпорядок допоможе вашому організму перебудуватися.

4. Виберіть знайомий готель

Програма лояльності може стати однією із причин постійного вибору одного і того ж готелю під час подорожей. Є й інша причина: знайоме середовище. Більшість великих брендів прагнуть дотримуватися встановлених норм і по всій мережі готелів використовують однакові матраци, ковдри та декор. Звичне оточення допоможе швидше адаптуватися до нових умов.

Можна взяти в подорож ароматизатор або свічку, якими ви користуєтеся вдома, щоб надати готельному номеру знайомий запах. А якщо ви особливо чутливі, можете захопити свою наволочку або навіть простирадла.

5. Як щодо медитації?

Йога, медитація та фізичні вправи допомагають організму розслабитися, після чого буде легше поринути в сон. Однак медитація або будь-яка інша релаксаційна практика вимагають підготовки. Одне перебування в якійсь позі в очікуванні зцілення від безсоння не принесе бажаного результату. Щоб відчути заспокійливий ефект, потрібно щонайменше декілька тижнів регулярних занять.

Спробуйте різні способи, що допомагають отримати здоровий сон, поки не знайдете ті, які підходять саме вам. І пам'ятайте, що головне — наполегливість і позитивний настрій. Чи виберете ви практику йоги протягом місяця перед від'їздом або коригування часу прийому їжі щодо іншого часового поясу, ключем до успіху стане старанне виконання того, що ви запланували для оздоровлення.

#подорож #сон

3 views0 comments