Окуляри чи лінзи?


Якщо ви носите окуляри, то вам важко зрозуміти переваги контактних лінз. Однак, світ іде вперед і технології розвиваються. Це означає, що дуже скоро лінзи, мабуть, зовсім замінять окуляри.


Контактні лінзи бувають різні: які вдягають наніч, які можна носити цілодобово і не знімати, на місяць, на три, на рік, кольорові, з діоптріями чи без; але в першу чергу варто говорити про їхню зручність у повсякденному житті. Отже, лінзи вдягають прямо на око, що виключає ефект спотворення при відстані від очей до окулярів. Все поле зору знаходиться у фокусі, що є важливим нюансом особливо для спортсменів.


Отже, лінзи вдягають прямо на око, що виключає ефект спотворення при відстані від очей до окулярів. Все поле зору знаходиться у фокусі, що є важливим нюансом особливо для спортсменів. Абсолютно кожна людина, яка носить оправи, має звичку піднімати її одним пальцем, коли вона сповзає по носі. Або ж: “Де ж я поклав (чи поклала) ці окуляри?”. В результаті виявляється, що вони на носі! Це викликає дискомфорт  і думки про свою недоумкуватість. Лінзи ж дозволяють забути про незручності на цілий день, що в певній мірі виключає комплекси у людей, особливо у підлітків.


Лінзи не потіють, коли ти заходиш у тепле приміщення з холодної вулиці. Їх непотрібно витирати після дощу. В лінзах ти не плачеш, коли ріжеш цибулю. До них можна підібрати будь-який одяг та аксесуари. В решті решт можна носити сонцезахисні окуляри! Не менш важливим є те, що люди бачать ваші очі. Лінзи зовсім непомітні та майже не змінюють вигляд райдужки, як, наприклад, звичайні окуляри.

Проте, є люди, які все ж користуються, як лінзами, так і окулярами, залежно від ситуації. Для них не є принциповим ношення виключно чогось одно. Вони знають, що ці речі в першу чергу виправляють астегматизм. Зовсім хибною є думка, що “лікують” лише оправи. Насправді, лінзи навіть краще справляються з цим завданням та зберігають зорову корекцію.


Важливим є те, що за оправами та лінзами потрібен постійний догляд. Окуляри потрібно промивати та протирати декілька разів на день. Більшість лінз потрібно знімати щоночі та класти у спеціальний розчин, який очистить їх від речовин, які назбирюються на поверхні ока.


Що стосується вартості. Окуляри можуть виписувати на рік, на два, а то й на п’ять, якщо стан зору стабільний. Однак, якщо зір “не стоїть на місці”, краще користуватись лінзами з коротким терміном. Ось приклад: оправа насьогодні дуже дорога, а крім того, потрібо замовити скляні або склопластикові лінзи, а за окрему плату майстер вставить їх в оправу, яка, крім того, ще й може зламатись, гайка може відкрутитись… Уявіть,чи можливий весь цей процес кожних три місяці чи півроку! Простіше купити контактні лінзи, та після закінчення терміну їхньої придатності, викинути і навіть не задуматись про те, що викинув певну суму грошей.


Певна річ, все це пережите на власному досвіді. Як лінзи, так і окуляри мають свої мінуси, проте, не варто вирішувати самому, що краще носити – порадьтеся з лікарем.

5 views0 comments