Цікаві новорічні факти, які здивують вашу дитину (ТОП-10 фактів)


  1. Першими класти подарунки під ялинку на Різдво стали німці, а в Росії цей звичай з'явився в другій половині XIX століття.

  2. У Голландії дітей вітає не Дід Мороз, а Синтерклаас. І робить він це не на Новий рік, а в свій власний день – 5 грудня. Напередодні він прибуває на кораблі з Іспанії, а потім скаче по дахах, заходить в будинки через димохід і залишає в дитячому взутті подарунки. А ще у нього багато помічників – їх називають Чорні Піти. Без них би Синтерклаас не впорався.

  3. За легендою, перші скляні ялинкові кулі з'явилися в 1848 році в Німеччині. До цього ялинки прикрашали справжніми кульками, але в тому році був неврожай. І тоді склодуви вирішили замінити плоди скляними, щоб було що вішати на ялинку.

  4. Раніше Новий рік в Росії святкували 1 вересня, але 20 грудня 1699 Петро I підписав указ про перехід на нове літочислення і перенесення святкування на 1 січня. Петро I також повелів на Новий рік пускати ракети, запалювати вогні і прикрашати місто хвойними деревами.

  5. А ще вважається, що саме Петро I придумав прикручувати леза ковзанів до підошов чобіт, замість того щоб прикріплювати їх ремінцями.

  6. У Китаї Новий рік зустрічають двічі. Спочатку, в ніч з 31 грудня на 1 січня, святкують Юань-дань, а потім – традиційний китайський Новий рік, або свято весни Чуньцзе. У нього немає постійної дати, тому що китайський календар – місячний.

  7. У Німеччині зимові свята починаються вже в листопаді. 11 листопада об 11 годині 11 хвилин в великих містах відкриваються ярмарки і карнавали, а німецькі сім'ї в цей день прикрашають свої будинки.

  8. Чому сніг білий, хоча вода, з якої він виходить, прозора? Вся справа в сонячному світлі! І вода, і лід залишаються прозорими тому, що пропускають світло крізь себе. А сніжинки – ні. Вони складаються з такої кількості дрібних кристаликів, що світло, потрапляючи на їх межі, не проходить наскрізь, а відбивається. Тому ми і бачимо сніг білим.

  9. В Ісландії Діда Мороза замінюють тролі. Їх тринадцять, і їх називають Йоуласвейнамі. Приходять вони по одному в кожну з 13 ночей до Різдва і в кожну з 13 ночей після.

  10. В Іспанії існує новорічний ритуал для здійснення мрій. Потрібно з'їсти 12 виноградин, поки б'є годинник – на кожен удар по ягоді. В іспанських магазинах навіть продаються спеціальні новорічні упаковки з 12 свіжих (очищених від шкірки і кісточок) або консервованих виноградин. Зустрічати Новий рік з набитим виноградом ротом досить весело!


6 views0 comments