КЛІТИНИ МОЗКУ ВІДНОВЛЮЮТЬСЯ


Нові спостереження за процесом росту клітин мозку показують, що нервові клітини не тільки відновлюються, а й однаково добре формуються в центрі пам’яті як молодих так і літніх людей. Прол це йдеться в статті, опублікованій в журналі Cell Stem Cell.

“Ми виявили, що в гіпокампі людей похилого віку можуть формуватися ті ж десятки тисяч нових нейронів, як і в мозку молодих. На користь цього говорить і те, що обсяг центру пам’яті у літніх людей і молодих був приблизно однаковим. З іншого боку, судини гірше постачали його кров’ю, а нейрони, можливо, формували менше зв’язків “,- заявила Маура Болдріні (Maura Boldrini) з Колумбійського університету в Нью-Йорку (США).

До 1960-х років вважалося, що у дорослих ссавців не з’являються нові нейрони, а загибель нервових клітин компенсується за рахунок перерозподілу функцій серед решти. У 1962 році Жозеф Олтман з США в експериментах на щурах вперше показав, що у дорослих гризунів йде процес нейрогенеза, а через 30 років, в 1998 році група Петера Ерікссона виявила, що нові клітини утворюються і в мозку дорослих людей.

Останні спостереження за роботою мозку людини та інших ссавців показують, що деякі клітини мозку, наприклад, центр нюху, оновлюються практично безперервно, а в інших його регіонах, в тому числі в гіпокампі, центрі пам’яті, присутні досить великі колонії стовбурових клітин, які, ймовірно, беруть участь в нейрогенезі, тобто утворенню нових клітин.


12 views0 comments