Інтенсивне навчання змінює наш мозок


Юні роки – час, коли наш мозок активно розвивається, у ньому формуються нейронні зв’язки, ми набуваємо нових навичок, формуємося як особистість. Існують наукові теорії, згідно яким анатомічна структура нейронних зв’язків утворює фундамент, на якому у дитини будується ідентифікація слів і букв. Іншими словами, архітектура мозку може визначати чи будуть у людини труднощі з читанням і навіть ймовірність розвитку дислексії (нездатність оволодіти навичками читання текстів). Але за допомогою навчання ці труднощі можна подолати, про це пише Futurity.

За допомогою МРТ дослідники з’ясували, що у дітей, які мають труднощі з читанням, нейронні ланцюжки зміцнюються всього-на-всього після восьми тижнів спеціальної програми навчання. Паралельно покращуються і навички читання.

“Процес навчання дитини фізично змінює мозок, – говорить Джейсон Джитман із Університета штату Вашингтон. – Ми змогли виявити зміни в зв’язках мозку усього за кілька тижнів з початку дослідницької програми. Часто недооцінюють той факт, що вчителі – інженери мозку, які допомагають дітям будувати нові нейтронні схеми, які дозволяють їм розвивати такі важливі навички, як читання”.

Дослідження було сфокусоване на трьох ділянках білої речовини – ділянках з високою концентрацією нейронних зв’язків – ті, що зв’язують зони мозку, які відповідають за мову і зір. Вважається, що вони незмінні, але в дійсності пережитий досвід може накласти на них суттєвий відбиток.


12 views0 comments