Карантин:10 ідей, чим зайняти дитину вдомаНовина про карантин застала батьків зненацька. І якщо наші діти в передчутті трьох тижнів позаурочних канікул, за які вони вдосталь надивляться YouTube і прокачають всіх потрібних персонажів в іграх на своїх смартфонах і приставках, то дорослим не так вже й радісно! Річ навіть не в тім, що батькам треба відпрошуватися у керівництва або організовувати собі робочий день вдома (а це те ще задоволення за наявності дітей!), а в тому, що абсолютно не ясно, чим же зайняти на весь цей час своїх дітей, щоб вони не завили від нудьги вже за тиждень.


Пропонуємо вам 10 ідей того, що можна зробити разом із дитиною на карантині (ми не гарантуємо, що ваша дитина клюне і відірветься від гаджетів).


Виростити рослину

Саме час для розсади, та й судячи з економіки України, всім нам варто подумати про грядки цього літа. Але якщо присадибної ділянки у вас немає, то помідори добре ростуть у горщиках! Вистачить часу прорости і зернятку мандарина або лимона, а це захопливий експеримент з ботаніки. Можна вибрати і зовсім екзотичні рослини: манго, авокадо або банан.

А якщо результату хочеться якнайшвидше – пророщуйте квасолю!


Розібрати фото на смартфоні й скласти з них альбом

У будь-кого із сучасних батьків у смартфоні звалено в купу мільйони фото: ось дитина посміхається, йде до школу або забавну пичку скорчив. Ви можете разом вибрати найкращі знімки, з яких потім надрукувати фотоальбом.


Змайструвати корону і влаштувати фотосесію

Вдома нас залишив коронавірус, тож запасайтеся картоном, ножицями, клеєм і майструєте по короні кожному, потім у них можна сфотографуватися. У будь-якому випадку спільна творчість – це весело.


Засвоїти разом нове хобі

У YouTube нині мільйони роликів із майстер-класами, виробами і докладними інструкціями. Вибирайте щось таке, в чому не сильні ані ви, ані ваші діти, а потім дивіться, у кого вийшло краще! Автор цих рядків майстрував нещодавно багаторазову хлопавку, і треба сказати, вона запрацювала.


Приготувати страву за рецептом, який обере дитина

Дозвольте вашій дитині вибрати меню. Нехай сама відшукає потрібний рецепт. Звісно, карантин не найкращий час для походів по магазинах, але ж не сидіти голодними!


Приготувати квас

Ним же і відсвяткуєте завершення карантину. Дітям цікаво буде спостерігати за "роботою" дріжджів!


Подивитися разом фільм, а потім обговорити

Спільний перегляд фільму є цінним не тільки як 2-3 годин зайнятого дозвілля, але і як привід обговорити теми, які давно відкладали.


Послухати аудіовистави

Якщо ж вам здається, що екранів у житті дитини і так достатньо, зверніться до аудіовистав. Пам'ятаєте, як ми в дитинстві заворожено слухали платівки? Майже всі їх можна вже знайти в оцифрованому вигляді в мережі. Ще в Україні працює онлайн-радіо, на якому цілодобово транслюють казки, і онлайн-аудіобібліотека "Слухай". Там знайти собі книги до смаку можуть і старші діти, і батьки.


Скласти генеалогічне древо спогадів

Саме час привернути увагу дітей до родичів старшого віку. Якщо ви вже складали генеалогічне древо сім'ї, то час його "оживити": розпитати бабусь і дідусів, якими вони пам'ятають своїх батьків, бабусь, дідусів, і додати до древа короткі розповіді з їхніми спогадами. І спілкування, і зможете перенести увагу!


Піти на прогулянку

Карантин у школі зовсім не означає, що треба сидіти вдома. Звісно, карантинні заходи припускають, що школярі не в гості один до одного ходитимуть, але й прогулянок у парках ніхто не забороняв. Тільки пам'ятайте, що під час спілкування відстань має бути більш ніж 1 метр, а після вулиці обов'язково мийте руки!

Тримайтеся, дорогі батьки, будьте здорові і пам'ятайте, що вже у квітні діти повернуться до садків і шкіл!


18 views0 comments