Стюардеси – цікаві факти про роботу бортпровідниць літаків


Робота в повітрі – аж ніяк не цукор, стверджують бортпровідниці. Практично весь політ вони змушені залишатися на ногах, що часто призводить до захворювання вен і інших неприємностей зі здоров’ям.

Багато хто вважає, що робота стюардеси – це веселі перельоти з одного курорту на інший, знайомства із заможними пасажирами і відпочинок між рейсами в п’ятизіркових готелях з келихом шампанського в руці. Але насправді, все йде куди прозаїчніше. За запевненням стюардес, темних і навіть відверто непривабливих сторін в їх роботі вистачає з надлишком.

Виснажена та самотня

Роботу стюардеси багато хто вважає повною гламуру і задоволень. Але самі стюардеси з цим категорично не згодні! Вони стверджують, що їх робота “далеко не настільки чудова, як прийнято вважати”. Як говорить Аннет Лонг, бортпровідниця з 13-річним стажем, її робота фізично важка, виснажлива і часто прирікає на самотність.

“У нашій роботі немає нічого розкішного, навіть якщо ти працюєш в бізнес-класі або в першому класі”, – говорить Аннет. Інші провідники погодилися з нею: життя на валізах і необхідність постійно поправляти і направляти безграмотних пасажирів – лише деякі з труднощів, з якими стикаються бортпровідники.

Телевізор та келих вина

“Багато хто вважає, що ми літаємо в різні куточки світу, а між польотами тільки й робимо, що розважаємося, – каже анонімна стюардеса. – Але насправді весь час між рейсами ми спимо, або просто без сил відпочиваємо після виснажливої 15-годинної зміни”. “Особисто я проводжу перерви між польотами з келихом вина за телевізором”, – вторить їй інша.

Багато бортпровідників обурюються тим, що в свідомості публіки вони – щось на кшталт “добре розрекламованих офіціантів”. “Нам доводиться роками вчитися, щоб пасажири не помічали нашої напруги і втоми, щоб все на їхніх очах робилося ніби легко і швидко”, – говорить бортпровідник.

Робота не для невігласів

“Наша робота небезпечна, фізично втомлива, до того ж постійно пов’язана з турботою про безпеку і життя пасажирів”, – стверджує анонімна Стюардеса. Вона також нагадує, що обов’язковою вимогою для роботи бортпровідником є гідний рівень освіти, і що для влаштування на цю роботу доводиться проходити серйозний конкурс.


18 views0 comments