Дух Евересту заворожує: цікава інформація


Часом люди одержимі спрагою подорожей до такого крайнього ступеня, що загроза їхньому життю у багато разів перевищує користь від відпочинку. Але сміливих туристів це не зупиняє, а скоріше спонукає на все нові відкриття. Заради гострих і незабутніх відчуттів людина готова платити мільйони і, жертвуючи своїм життям, опинятися в екстремальних умовах і підійматися на найкрутіші вершини.

Еверест – гора, яка причаровує екстремальних туристів

Однією з таких смертельних висот є гора Еверест в Гімалаях, що височіє над рівнем моря за оцінками багатьох експертів на 8844 метрів. Навіть уявити собі важко, що людина може опинитися там, де часом панують одні хмари.

Щорічно більше 500 туристів з усього світу намагаються підкорити цю вершину. Мало кому це вдається через нелюдські погодні умови. Взимку температура на схилах не піднімається вище -20 градусів, а вночі опускається до -60. Влітку погода підкидає інші сюрпризи: температура повітря може не перевищувати мінус 15 градусів, але часті снігові і пилові бурі, змітають все на своєму шляху.

Це далеко не всі труднощі, що перешкоджають сходженню. Однією з головних загроз для туристів є нестача кисню, яка явно дає про себе знати мандрівникам, котрі майже дісталися до вершини. 300 метрів до піку Евересту вважаються дорогою смерті, так як саме на цій висоті гинуть люди. Мозок не витримує кисневого голодування, свідомість затуманюється, зафіксовані навіть випадки різких перепадів настрою з маніакальними нахилами. У деяких людей виникає миттєва задуха і смерть.

На жаль, для більш 200 чоловік ця «вершина землі» стає останнім місцем притулку. Недарма кажуть, що Еверест – кладовище для неприкаяних душ. Транспортування їх поки не можливе через жорстокі погодні умови і брак людського потенціалу. На такій висоті підвалини моралі перестають працювати, і включається тільки інстинкт виживання. Місцеві жителі – шерпи – б'ють з цього приводу тривогу і намагаються на регіональному рівні вирішити дану проблему. Поки їм вдалося домогтися виходу постанови, в результаті якої кожен турист, що спускається зі схилів, зобов'язаний винести з собою не менше 8 кілограмів сміття.

#цікаваінформація

8 views0 comments