Цукерки, які не викликають карієсЛікарі стоматологи частопопереджають нас про те що надмірний вжиток цукерок може привести до проблем в ротовій порожнині, і карієсу у тому числі. Проте, все це може стати питаннями минулого завдяки успішним експериментам учених берлінської біотехнічної фірми Organobalance.


Розроблені солодощі не викликають карієс взагалі. Річ у тому, що зуб починає портитись в результаті того, що після їди на нього потрапляють бактерії. Ідея ж учених полягала в тому, щоб понизити кількість “поганих” бактерій, що містяться в цукерках, а отже і зменшити вірогідність розвитку карієсу.


Після вжитку звичайних цукерок, на зубах залишаються бактерії, які руйнують зубну емаль. Коли емаль зношується, вона стає більш уразлива. З кожним новим попаданням бактерії на уразливу частину зуба, область утворення карієсу стає помітнішою.


Після декількох експериментів, Крістін Ланг і її колеги Organobalance розробили цукерки, що містять мертві бактерії, які сприяють загибелі активних бактерій.

Цукерки, не сприяючі утворенню карієсу, — звучить чудово, чи не так? Розроблені цукерки були протестовані на 60 добровольцях і було засвідчено, створені цукерки не сприяють розвитку карієсу.

3 views0 comments