Український книжковий клуб в Нью-Йорку запрошує долучатися до онлайн читаньЗаснований в Нью-Йорку Український книжковий клуб пропонує знайомство з найкращими зразками сучасної літератури, зустрічі з відомими українськими письменниками тощо.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на відеосюжет «Голосу Америки».
«У нас не було такого книжкового клубу. Кожного разу, коли їдеш в Україну, привозиш із собою валізу книжок, і потім нема з ким поговорити, бо ніхто решти не читав. Ми подивилися на свої полички і вирішили, що нам треба зробити український книжковий клуб», - розповіла співзасновниця українського книжкового клубу в Нью-Йорку Марія Генкін.


Зазначається, що клуб об’єднує українців та американців українського походження. Його двері відкриті для усіх, хто любить читати.

Марія Генкін називає засідання клубу соціальною терапією. Каже, що спочатку людей було не так багато, але з часом коло відвідувачів розширилось. Зараз на традиційні засіднання, які відбуваються приблизно раз на 1,5-2 місяці, стабільно приходить щонайменше 10 людей.


Книги для читання члени клубу обирають шляхом голосування. Найчастіше орієнтиром для них є книжкові премії та нагороди в Україні.

В сюжеті розповідається, що найскладніше для клубу – знайти друковані примірники. Аби зібрати достатню кількість книжок, доводиться замовляти їх в Україні, а потім привозити до США.


Окрім обговорення книжок, члени клубу зустрічаються з українськими письменниками, які приїжджають до Нью-Йорка. Літературні вечорі вже проводили з Андрієм Курковим, Сергієм Жаданом та Вікторією Амеліною. Марія Генкін сподівається, що наступною буде зустріч з Оксаною Забужко. Саме тому на останніх засіданнях клубу вони читали роман письменниці «Музей покинутих секретів». Крім того, вона мріє, аби українські книжкові клуби виникали по всій Америці. Потенціал для цього є.


«Книжки – це така база, на якій суспільство може об’єднатися, і тоді у нас буде спільнота читачів», - переконана Марія Генкін.


Вона та її одноклубниці готові ділитися досвідом з іншими. Марія вважає, що сотня українськимх книжкових клубів у США – це реальна цифра. Адже для того, аби започаткувати клуб, достатньо двох-трьох ініціативних засновників, які будуть повідомляти про засідання та їх перебіг у соцмережах.


Наголошується, що читати та обговорювати книжки книголюбам в Нью-Йорку не завадить навіть коронавірус та карантин. Наступне засідання українського книжкового клубу відбудеться за розкладом, але у форматі онлайн.


Інформацію надано джерелом ukrrain.com


0 views0 comments