Зима не за горами: обираємо яксіну ковдру


Якщо ви вирішили змінити ковдру, під якою спите, або обираєте її в якості подарунка, в першу чергу ознайомтеся з їх різновидами і властивостями, через те, що від її якості буде залежати, наскільки комфортним і приємним буде сон.

Ковдри з вовни або пуху користуються популярністю і найчастіше затребувані в холодну пору року. Це обумовлено тим, що натуральний наповнювач відмінно зігріває холодними зимовими ночами, приємний до тіла і досить довговічний. Перини діляться на 100% і сумішеві з пером. Перші вважаються елітними, і вартість їх вища, ніж на варіанти з комбінованим наповненням. Але завдяки співвідношенню пуху і пера можна регулювати вагу і легкість виробу. Товари з пуху теплі і заразом легкі, що, безсумнівно, є плюсом в повсякденному використанні.

Що стосується вовняних ковдр, то їх значимість на ринку домашнього текстилю не перебільшена. Воістину якісними і популярними вважаються наповнювачі з вовни новозеландської вівці і верблюжі. Але потрібно звернути увагу, щоб ковдра не мала різкого запаху і додаткових домішок. Шерсть для виготовлення постільних речей буває різної якості і походження, на що рекомендуємо звернути особливу увагу.

Спільне в пухових і вовняних виробах те, що вони бувають касетні і стьобані. Технологія касетного пошиття полягає в окремих камерах з наповнювачем, який рівномірно розподілений по всій площі і не скочується по краях і в кутах. Стьобана ковдра — це дві тканини одна поверх іншої з наповнювачем посередині і прошитих певним візерунком. У такій ситуації наповнювач може мігрувати по ньому, створюючи невеликі грудочки і порожнечі.

Бамбукові та бавовняні ковдри частіше купують на весну або літо. Бамбук або бавовна легкі, екологічно чисті й добре пропускають повітря, тому під такою ковдрою комфортно спати. Вони тонкі, не займають багато місця та іноді можуть використовуватися в якості покривала для ліжка.

Особливу категорію займають антиалергенні ковдри. В якості наповнювача використовують силіконові кульки, синтепон, холлофайбер, Ecosilk, поліестер. Важливо, щоб чохол був натуральним або антиалергенним (мікросатин) і на поверхні використовувалася мінімальна кількість фарб, які здатні викликати алергічну реакцію.

#ковдра #зима

3 views0 comments