Happy Thanksgiving - З Днем Подяки


Дорогі наші слухачі! Дякуємо вам за все: за те що ви є, за те що ви з нами! Ми це дуже цінуємо і ви нас дуже стимулюєте! Бережіть себе і своїх близьких! Happy Thanksgiving! 🦃🇺🇲️🇺🇦️🤗🎶

#URCradio #UkrainianMusic #UkrainianInChicago #Chicago_UA#Thanksgiving

 

Традиційно, День подяки у США відзначають в четвертий четвер листопада – 22 числа цьогоріч. Із цим святом пов'язано багато традицій, однією із яких є запечена індичка. Звідки ж походить це свято та які має традиції?

Своїм корінням День подяки сягає далекого 1620-го року, коли після двомісячного плавання до берегів Америки причалив англійський корабель Mayflower. На ньому припливли близько ста пілігримів, які через релігійні переслідування залишили рідну країну та відправилися у подорож у пошуках вільної землі. На жаль, перша зима видалася дуже суворою та важкою, тому забрала багато життів.

Історія започаткування свята

Свою офіційну назву та дату (26 листопада) свято отримало лише за більш ніж 160 років, після указу тодішнього президента США Джорджа Вашингтона, в 1789 році. Цікаво, що сам президент вкладав у свято ідею подяки американців своїй Конституції.

Але по-справжньому національним святом День Подяки став в 1863-му році, коли президент Авраам Лінкольн під час громадянської війни закликав сторони сісти разом за стіл, як під час Дня подяки. Саме він встановив дату, за якою й нині відзначають свято: четвертий четвер листопада.

Традиції на День подяки

Зі святом пов'язано багато традицій, які американці пильно бережуть. Цього дня всі члени сім'ї повинні сходити в церкву, а після служби зібратися за одним столом, на якому неодмінно будуть індичка, гарбузовий пиріг, картопляне пюре та соус із журавлини.

Під час святкової вечері існує традиція рахувати "подарунки долі", коли кожен бере чистий аркуш паперу та записує з одного боку усе хороше, що сталося з ним, за що він вдячний, а з іншого – те, що було поганого і що ти пробачаєш усім.

У день Подяки вся родина збирається за святковим столом

Зазвичай хороше переважає, і за це теж дякують один одному та Богу. Після самого свята американці мають ще два вихідних, на які зазвичай гарно їдять, але й не забувають про тих, хто не має родини та не може дозволити собі святковий стіл. У газетах розміщують оголошення про пожертвування для благодійних святкових обідів для бездомних, на станціях метро навіть стоять спеціальні столи, куди можна складати подарунки для знедолених.

Окрім сімейних обідів, вже традиційними стали паради.

Початок ця традиція бере ще у 1924-му році, коли робітники універмагів Macy's вирішили влаштувати карнавал на честь початку різдвяних ярмарок у магазинах мережі.


24 views0 comments